28 09 2013

BOLLYWOOD,FİLM TAVSİYELERİ-AAMİR KHAN

BOLLYWOOD,FİLM TAVSİYELERİ-AAMİR KHAN |  görsel 1

Bollywood ile beni tanıştıran aktör.Çok iyi bir oyuncu.Aynı zamanda yönetmen ve yapımcı.Bir filmini izledikten sonra bir daha bırakamayacaksınız.Şimdiden iyi seyirler...

 

3 İDİOTS(2009)

Dostluk çok içten bir şekilde anlatılmış bu filmde.Eğitim sistemine de çok haklı bir eleştiri yapılmış.Oyuncuların yansıttığı duyguları sizde yaşıyorsunuz filmi izlerken.Çok güzel ve kaliteli bir film.Başrollerde Aamir Khan,Sharman Joshi ve Madhavan.

İmdb puanı:8,5

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/etiket/3-idiots-izle.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PK(2014)

Dünya'ya keşif için farklı bir galaksiden gelen PK'in galaksisine dönmesi için gereken kolyesi,karşılaştığı ilk insan tarafından hoşgeldin hediyesi olarak çalınır.Bunun üzerine PK kolyesini peşine düşer ve bu süreçte insanların karmaşıklığına,din insanları tarafından kandırılışlarına şahit olur.Pek çok şeyi sorgulatan ve aynı zamanda eğlendiren,içinde romantizm ve fedakarlık da olan bu filmin başrollerinde Aamir Khan ve Anushka Sharma yer alıyor.

İmdb Puanı:8,6

Filmi izleeyebileceğiniz link:http://hintfilmizle.com/online-hintfilmi-izle/837-pk-2014-izle.html

 

RANG DE BASANTİ(2006)

Apolitik gençlerin Hindistan'ın özgürlük mücadelesiyle ilgili belgeselde oynamalarıyla değişen hayata bakışları.Çok canlı,bir o kadar da etkileyici bir yapım.Başrollerde Aamir Khan,Siddhart,Sharman Joshi ve Kunal Kapoor.

İmdb puanı:8,5

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/rang-de-basanti.html

 

 

 

 

 

 

 

TAARE ZAMEEN PAR(2007)

Harf ve sayıları algılayamayan,bu nedenle ailesi tarafından zorlanan bir çocuğun hayatına giren öğretmen ve değişen bir hayat.Kesinlikle ebeveynlerin ve öğretmenlerin ders çıkarması gereken bir yapım.Başrollerde Aamir Khan ve Darsheel Safary.

İmdb puanı:8,5

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/taare-zameen-par-her-cocuk-ozeldir.html

 

 

DİL CHAHTA HAİ(2001)

Çok başarılı bir yapım.Dostluk çok içten bir şekilde anlatılmış.Dostluk ve engellerin aşılması.Başrollerde Aamir Khan,Saif Ali Khan ve Akshaye Khanna.

İmdb puanı:8,5

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/do-your-thing-dil-chahta-hai.html

 

 

 

 

LAGAAN:ONCE UPON A TIME IN INDIA(2001)

İngiliz sömürgesindeki Hindistan ve sömürüye karşı verilen mücadele.Hem de kriket maçıyla!Başrollerde Aamir Khan,Gracy Singh.

İmdb puanı:8,3

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/lagaan-once-upon-a-time-in-india-evvel-zaman-icinde-hindistanda.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SARFAROSH(1999)

Hindistan ve Pakistan arasındaki gergin dönemler.Film bir casusu bulmak üzerinden yürüyor.Ancak bunun etrafında sevgi,dostluk,aşk ve adanmışlık ile harmanlanmış.Filmde vurulma sahneleri yüzünüzü güldürecek:)Bir de zavallı kuzu ve düştüğü hal:)Başrollerde Aamir Khan ve Naseeruddin Shah.

İmdb puanı:8,1

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/sarfarosh-izle.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADNAZ APNA APNA(1994)

Çok çok eğlenceli bir yapım.Eski bir yapım olmasına bakmadan izleyin Çok güleceksiniz.Başrollerde aamir Khan,Salman Khan.

İmdb puanı:8,8

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/andaz-apna-apna.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TALAASH(2012)

Güzel bir polisiye film.Şaşırtıcı bir son.Başrollerde Aamir Khan,Kareena Kapoor ve Rani Mukherjee.

İmdb puanı:7,4

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/talaash.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GHAJİNİ(2008)

Favori filmleriniz arasına girebilecek bir yapım.Memento filminin romantizmle yoğrulmuş hali.Başrollerde Aamir Khan ve Asin.

İmdb puanı:7,3

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/ghajini.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DHOBİ GHAT(MUMBAİ DİARİES)(2010)

Benim çok beğendiğim bir film.Mumbai'deki dört insanın hikayesi.Yalın ve bir o kadar da etkileyici.Karakterlerin yanında,içinde buluyorsunuz kendinizi.Başrollerde Aamir Khan,Prateik Babbar,Kriti Malhotra ve Monica Dogra.

İmdb puanı:7,2

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.webteizle.org/YabanciFilm/5330-Dhobi-Ghat-720p-Turkce-Altyazili-Hint-Filmleri-izle.html

 

 

 

 

 

FANAA(2006)

Romantik aynı zamanda dram türünde bir film.Gözleri görmeyen bir kızın hayatına giren ve ona masalları yaşatan Rehan'ın hikayesi.Amam bu masalda bir şeyler ters gidiyor.Başrollerde Aamir Khan ve Kajol

İmdb puanı:7,2

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/fanaa.html

 

 

THE RISSING:BALLAD OF MANGAL PADNEY(2005)

Mangal Padney,Hindistan'daki İngiliz bir şirketin askeridir.Ancak daha sonra gelişen olaylar onu İngiliz Hükümeti'ne karşı bir mücadeleye sokar.Bu aynı zamanda inanç,hürriyet mücadelesidir Aynı zamanda biyografi olan bu filmde Aamir Khan yine devleşmiş.

İmdb puanı:6,7

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintcefilm.com/mangal-pandey-the-rising-2007-izle-tr-altyazili

 
 
 

DHOOM 3(2013)

Hayatlarını babalarının intikamını almaya adayan iki kardeş bir sirki yönetmektedir.Filmde hem aksiyona hem de iki kardeşin ilişkilerine yer verilmiş.Bu filmde havada sıkça uçan otomobiller hariç:) aksiyon sahnelerini sevdim.Aamir Khan'ın oyunculuğu da mükemmeldi.Sürükleyici bir film.Başrollerde Aamir Khan,Katrina Kaif ve Abhishek Bachchan yer alıyor.

İmdb puanı:5,7

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.bicaps.net/dhoom-3-izle-720p-turkce-altyazili-hd/

15641
0
0
Yorum Yaz