22 09 2013

BOLLYWOOD,FİLM TAVSİYELERİ-SHAHRUKH KHAN

BOLLYWOOD,FİLM TAVSİYELERİ-SHAHRUKH KHAN |  görsel 1

 

Herkese Merhabaaa;

Hint filmlerini yeni keşfetmişseniz, film seçmek büyük sorun oluşturuyor.Kötü bir yapımla karşılaşıp hayal kırıklığına uğramak istemeyiz.Hint filmleri konusunda imdb nin puan sistemi de benim gözümde kriter oluşturamıyor.Bu nedenle filmi izlemekten  daha çok hangi filmi izleyeceğime karar vermek için zamanımı harcıyorum.Bu yazımda izlediğim ve beğendiğim Bollywood filmlerini sizinle paylaşmak istiyorum.İlk olarak Shahruk Khan'ın filmlerini paylaşacağım.Şimdiden iyi seyirler:)

 

MY NAME  İS KHAN(2010)

Otizm hastası Rızvan ve Mandira'nın aşkı,11 Eylül ile değişen hayatları,farklı dinlere bakış açısı,iyiliğin ve kötülüğün maskelenmiş halleri,bu sıcacık filmde anlatılıyor.Shahrukh Khan ve Kajol başrolde.Oyunculukları ise mükemmel.İzlemediyseniz ilk izlemeniz gereken filmlerden.

Imdb puanı:8,0

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/my-name-is-khan-benim-adim-khan-k4.html#

 

 

 

 

 

 

VEER ZAARA(2004)

Veer Pratabh ve Zaara'nın fedakarlık dolu aşklarını anlatan bir film.Ne kadar zaman geçse de birbirlerini unutamayan iki insan.Gerçek hayatta rastlamak oldukça zor galiba:) Shahrukh Khan ve Preity Zinta başrolde.

İmdb Puanı:7,9

Filmi izleyebileceğiniz link:http://bicaps.vv.si/veer-zaara-720p-izle-turkce-altyazili-hint-filmi-izle/4/

 

 

DİLWALE DULHANİA LE JAYENGE(1995)

Favori Shahrukh Khan filmim.Klasikleşmiş bir yapım.Müzikleri,hikayesi hepsi mükemmel.Mutlaka izleyin.Başrollerde Shahrukh Khan ve Kajol

İmdb puanı:8,4

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.thefilmizlet.com/dilwale-dulhania-le-jayenge-cesur-yurek-gelini-alir-izle-1995/

 

MOHABBATEİN(2000)

Bu filmde sevginin önündeki engel sıkı kurallar.Kendi aşkını böyle kaybeden 'Kemancı'mızın aşka,sevgiye adanmış ömrü.Ve kuralların yıkılışı ile aşkın doğuşunun hikayesi.Başrollerde Shahrukh Khan ve Amithabh Bachchan.Aiswarya Rai de 'rüya' güzelliğiyle film de yer alıyor.

İmdb puanı:7,1

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/mohabbatein-izle.html

 

 

 

 

 

 

 

 

FAN(2015)

Gaurav,ünlü Bollywood yıldızı Aryan Khanna 'nın çok büyük hayranıdır.Ancak ona ulaşması sürecinde yaşananlar nedeniyle  Aryan Khanna'ya büyük kin besler ve ona zarar verecek bir çok eylemde bulunur.Bir hayranın hayranlık derecesinin,sevgisinin hayatına ve çevresine etkisini bu filmde açıkça görebiliriz.Bir bakıma bize bir uyarı niteliğinde:) Başrolde Shahrukh Khan yer alıyor.

İmdb puanı:7,9

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/fan-2016-izle.html

RAB NE BANA Dİ JODİ(2008)

Çirkin Betty'yi hatırlattı bu film bana.Yalnız burda değişen Shahrukh Khan oluyor.Çok eğlenceli bir film.Sevmeden evlenmek zorunda kalan ancak daha sonra sevgiyi bulan bir çift.Başrollerinde Shahruk Khan veAnushka Sharma.

İmdb Puanı:7,1

Filmi izleyebileciğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/rab-ne-bana-di-jodi-k4.html#

 

 

 

 

 

 

KABHİ KHUSHİ KABHİE GHAM(2001)

Aile,bağlar,saygı...Sanırım hint filmlerini sevmemin bir nedeni de bu.Bizim kültürümüze değerlerimize yakın.Bu filmde de hem gözleriniz dolacak hem de gülücükleriniz yüzünüzü doldurucak.Başrollerde Shahrukh Khan ve Kajol.

İmdb puanı:7,5

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/kabhi-khushi-kabhie-gham-bazen-sevinc-bazen-huzun-k3.html#

 

 

DON1-2(2006-2011)

Doğrusunu söylemek gerekirse Hint aksiyon filmleri,film seçerken öncelikli tercihlerim arasında yer almıyor.Ancak bu seriyi başarılı buldum.Shahrukh Khan ve Farhan Akhtar'ın bu durumda çok çok etkisi var.Gerilim,aksiyon türünde,sizi şaşırtıcak bir seri.

İmdb puanı(1):7,2

İmdb puanı(2):7,1

Filmi izleyebileceğiniz link(1):http://hintfilmi.net/don-1-turkce-altyazili-izle.html

Filmi izleyebileceğiniz link(2):http://hintfilmi.net/don-2-filmi.html

 

 

 

 

 

 

 

SWADES:WE,THE PEOPLE(2004)

Mohan,NASA da çalışmaktadır.Hindistan'a gidip kendisini büyüten kişiyi yanına almak için yola çıkar.Ama Mohan çok daha fazla şeyin farkına varacaktır.İnsanlarının,köklerinin,benliğinin.Mohan köyüne değişim getirmiştir ama köyü de onu değiştirmiştir.Peki Mohan toprağını ve sevdiği kadını bırakabilecek midir?Başrolde Shahrukh Khan.

İmdb puanı:8,4

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/swades-we-the-people-swades-bizim-insanimiz-k4.html#

 

 

 

 

KAL HO NAA HO(2003)

Eğlence ve dramı nasıl bu kadar iç içe verebiliyorlar ,gerçekten çok başarılılar.Arkadaşlık,sevgi,fedakarlık var bu filmde.Gerçekten çok güzel bir filmdi.Ve duygu yüklü.Shahrukh Khan,Preity Zinta ve Saif ali Khan başrolde.

İmdb puanı:8,1

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/kal-ho-naa-ho-k4.html#

 

 

 

KUCH KUCH HOTA HAİ(1998)

Kolejde iki yakın arkadaş Rahul ve Anjali.Eğlenceli hayatları.Ve Tina ile değişen hayatları.Klasikleşmiş filmlerden.Duygularınızın doruklarına ulaşan bir film.Bu arada müzikleri de harika.Başrollerde Shahrukh Khan,Kajol veRani Mukherjee.

İmdb puanı:7,9

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintcefilm.com/kuch-kuch-hota-hai-1998-full-izle-turkce-altyazi

 

 

 

DEVDAS(2002)

Romantizm ve dram konusunda çok başarılı bir film.Çocukluktan beri birbirine bağlı iki kişinin sonsuz sevgileri...Sınıf farkı nedeniyle ailelerinin tutumu ise onları farklı yerlere sürükleyecek.Gözyaşlarınız geliyor hazır olun... BaşrollerdeShahrukh Khan ve Aiswarya Rai Bachchan.

İmdb puanı:7,6

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/devdas.html#

 

 

 

 

 

 

JAB TAK HAİ JAAN(2012)

Güzel bir aşk hikayesiydi.Katrina Kaif'in güzelliği;Shahrukh Khan ın üniforması...Bir yemin ile değişen hayatlar.Kahramanlık,sevginin her türü var bu filmde.Anuskha Sharma da filmin neşe kaynağı.

İmdb puanı:7,0

Filmi izleyebileceğiniz link:http://unutulmazfilmler.com/jab-tak-hai-jaan.html#

 

 

 

CHAK DE!INDIA(2007)

Şike yaptığı iddia edilen hokey oyuncusunun ülkesini terk etmesi ve kız hokey takımının antrenörü olarak muhteşem zaferle ülkesine dönüşü.Aslında filmi izlerken biz de kendimizi sorguluyoruz.Muhteşem bir başarı hikayesi.Başrolde Shahrukh Khan.

İmdb puanı:8,5

Filmi izleyebileceğini link:http://unutulmazfilmler.com/chak-de-india-k4.html

 

 

MAİN HOON NA(2004)

Bir yüzbaşı görev için üniversiteye dönerse hem de öğrenci olarak.Müzikleri ,dansları ile çok eğlenceli aynı zamanda aksiyon içeren bir film.Gerçekten eğlenceli.Shahrukh Khan başrolde.

İmdb puanı:7,0

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintcefilm.com/main-hoon-na-2004-izle-turkce-altyazili

 

 

 

OM SHANTİ OM(2007)

Reenkarnasyon üzerinden gelişen bir film.Filmin türü için tek bir şey söyleyemeyeceğim.Karma bir türde.Shahrukh Khan ve Deepika Podukone başrolde.Bu arada filmin bir sahnesinde bir çok ünlü de konuk olup,birlikte dans ediyorlar.Hoş bir sahne:)

İmdb puanı:6,6

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/om-shanti-om.html

 

 

 

 

 

 

PAHELİ(2005)

Fantastik bir öykü.Bi ruhun bir kadına aşkı anlatılıyor.Özellikle başlarda gerçek hayat ile fantastiklik arasında kalınmış.Ama daha sonra o sevgiyi,aşkı hissettiğinizde gözünüze bir şey batmıyor.Özellikle o ruhun 'Ben bir kadının kalbindeki sevdayım'diyerek kendini tanıtmasından sonra.Bir de bunu Shahrukh Khan söylerse:)Diğer başrol oyuncusu Rani Mukerji.

İmdb puanı:6,7

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintfilmizle.com/online-hintfilmi-izle/133-paheli-2005-hint-filmi-online-izle.html

 

 

CHENNAI EXPRESS(2013)

Chennai Express'de başlayan eğlenceli bir aşk hikayesi.Film komedi ağırlıklı.Ayrıca filmde küçük sürprizler yapılarak Shahrukh Khan'ın eski filmlerine göndermeler yapılmış.O bölümleri özellikle çok seveceksiniz:) Başrollerde Deepika Podukone ve Shahrukh Khan.

İmdb puanı:6,0

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/ask-treni-chennai-express-izle.html

 

 

KABHİ ALVİDA NAA KEHNA(2006)

'Asla Elveda Deme!' Sevmediği ya da daha sonra sevgisini kaybetttiği biriyle evli kalan,ve gerçek aşkı bulan iki çiftin hikayesi.Doğruyla yanlışın ne olduğunu sorgulatacak bir film.Sizinde kendinizi filmdeki karakterlerin yerine koyacağınız bir film.Zengin oyuncu kadrosu:Amitabh Bachchan,Shahrukh Khan,Rani Mukherji,Preity Zinta,Abhishek Bachchan ve Kiron Kher.

İmdb puanı:6,0

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintcefilm.com/kabhi-alvida-naa-kehna-2006-full-izle-tr-altyazili

 

 

RA.ONE(2011)

Romantik Shahrukh Khan bu defa farklı bir rolde.Bir bilgisayar oyunundaki kötü karakterin gerçek hayata çıkması ve bununla gelişen olaylar yüksek bütçeli bu filmde anlatılmış.Bilim kurgu ve komedi iç içe.Filmde Iron man'in kostümünden etkilenilmiş.Bollywood un bir de bilim kurgu yönünü merak edenlere...

İmdb puanı:4,9

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/ra-one-izle.html

 

 

 

DIL SE...(1998)

Amar,Meghna'yı bir tren istasyonunda görür ve o an aşık olur.Daha sonra ismini dahi bilmediği bu kızı aramaya başlayacaktır.Amar'ın tutkusu Meghna'nın hayatı ise, gizem ve acıyla doludur.Başrollerinde Shahrukh Khan ve Manisha Koirala'nın yer aldığı dram türündeki bu filmden gözlerinizi bir an olsun ayıramayacaksınız.(Not:Filmin etkileyici bir çok şarkısı var.Bunu yanında 'ilginç' dansları da görmek mümkün:))

İmdb puanı:7,9

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintfilmizle.com/online-hintfilmi-izle/altyazili-hintfilmi-izle/111-dil-se-1998-izle.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHALTE CHALTE(2003)

Bir çiftin tanışma hikayelerinden başlayıp evlilik hayatlarına uzanan bir film...Evlilikteki bazı fikir ayrılıklarını,bazı çatışmaları ve bunların çiftler üzerindeki etkileri gördüğümüz bu filmde,aşk bu sefer de galip geliyor.Sizi gülümsetecek ve aynı zamanda hüzünlendirecek bu filmin başrollerinde Shahrukh Khan ve Rani Mukerji yer alıyor.

İmdb puanı:6,7

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintfilmizle.com/online-hintfilmi-izle/altyazili-hintfilmi-izle/65-chalte-chalte-2003-turkce-altyazi-izle.html

65509
0
0
Yorum Yaz