25 01 2014

FARHAN AKHTAR

FARHAN AKHTAR |  görsel 1

 

Farhan Akhtar...Onunla ilgili yorumlara bakışımda hep şu klasik cümleyi görüyorum ve ben de geleneği bozmak istemiyorum:) 'Hem oyuncu,hem yönetmen,hem senarist,hem yapımcı hem bir rockstar...'

 

 

 

 

Onu ilk Dil Chanta Hai'nin yönetmeni olarak tanıdım.Sonra bir çok başarılı yapımda payı olduğu öğrendim.Ailesinden gelen bir yetenek olsa gerek her işinde de başarılı.Oyunculuk bakımından beni çok etkileyen bir aktör.Her filminde bu kadar çok değişmeyi başarıp,karakterine giren nadir aktörlerden.Geleneksel Bollywood filmlerinin dışına çıkan filmleri olmakla birlikte,eskiyle yeniyi çok iyi harmanlayan yapımların sahibi.

 

2013 yılında başrolünde oynadığı 'Bhaag Milkha Bhaag' filmini izleyerek onu tanımaya başlayabilirsiniz.Şahane bir performans sergilemiş.Filmin süresi uzun olmasına rağmen gözlerimi kırpmadan izledim.

Farhan Akhtar'ın beni etkileyen bir yönü de sosyal sorumluluk projesi olan 'MARD'.Açılımı 'Men Against Pape and Discrimination'.(Aynı zamanda Mard 'erkek'anlamına geliyor.)Farhan,bu projesiyle Hindistan da ne yazık ki had safhada olan tecavüzlere,istismara karşı bir farkındalık oluşturuyor.Bu projeyi başlatan tweeti ise şöyle:

 

 

If you are a man who respects women... her rights, her dignity, her independence, her mind, her body, her life... you are a #MARD.

 

 

 

 

Farhan Akhtar'ın müzik grubunun adı ise'Farhan Live'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi çok başarılı aktörümüzün izlediğim birkaç filmini tanıtmak istiyorum:

 

YÖNETMEN     

Dil Chanta Hai

Don

Don 2

 

OYUNCU

Bhaag Milkha Bhaag

Zindagi Na Milegi Dobara

Karthik Calling Karthik

Luck by Chance

Rock On!

 

SENARİST

Talaash

Don

Don 2

Zindagi Na Milegi Dobara

Dil Chanta Hai

Rock On!

SOUNDTRACK

Zindagi Na Milegi Dobara

Rock On!

 

 

 

 

 

YAPIMCI

Talaash

Don

Don 2

Zindagi Na Milegi Dobara

Karthik Calling Karthik

Luck by Chance

Dil Chanta Hai

Rock On!

 

 

BHAAG MILKHA BHAAG(2013)

Mükemmel bir yapım.Gözlerimi kırpmadan izledim.Film başarılı bir sporcu olan Milkha Singh'in hayatını sunuyor bize.Çok etkileyici.Ve ve Farhan Akhtar'ın olağanüstü oyunculuğu.Düşünmeden izleyin:)

İmdb puanı:8,4

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintcefilm.com/bhaag-milkha-bhaag-2013-izle-turkce-altyazili

 

 

 

 

 

 

WAZIR(2016)

Çocuğunu kaybetmiş polis memurunun suçluyu bulma çabası ve bu süreçte tanıştığı satranç ustası ile gelişen dostluğunun anlatıldığı filmde,oyun ve hayat arasındaki ilişki çok güzel yansıtılmış.Kurgusu,oyuncuları ile aklınızda yer edecek izlemeniz gereken bir film.Başrollerde Amitabh Bachchan ve Farhan Akhtar yer alıyor.

İmdb puanı:7,2

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.filmifullizle.org/vezir-wazir-2016-turkce-altyazili-izle.html

 

 

 

 

 

 

 

ROCK ON!!(2008)

Hintliler yemeklerini baharatlı yaptıkları gibi filmlerini de bu şekilde yapıyor.Bu filmde de müzik,arkadaşlık,ilişkiler,hayatın dönüm noktaları gibi yaşamdan bir çok bölüm var.Uzun zamandır izlemek istediğim bir filmdi ve sizin de izlemenizi tavsiye ederim.Filmde Farhan Akhtar'ın kendi sesiyle şarkılarını da dinlemek olağanüstüydü.Rock grubu üyelerinin dağıldıktan sonra on sene sonra biraraya gelmeleri ve müziğe olan tutkularının işlendiği bu filmin başrollerinde Farhan akhtar ve Arjun Rampal yer alıyor.

İmdb puanı:7,9

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.hintfilmizle.com/online-hintfilmi-izle/637-rock-on-2008-izle.html

 

 

LUCK BY CHANCE(2009)

Bollywood'a ulaşmanın engellerle dolu yolları...Ancak gerçekten sinemaya tutkulu bir insanın yapamayacağı şeyin olmadığını anlatıyor bu film.Peki bu hedefe ulaşırken kaybedilenler?Farhan Akhtar yine mükemmel bir oyunculuk çıkarmış ve kendimizi filmin içinde bulmamızı sağlamış.Filmde bir çok konuk oyuncu yer alıyor.Bu arada Hrithik Roshan ve mükemmel dansını  unutmamak gerekir:)

İmdb puanı:7,1

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/luck-by-chance-sansli-tesaduf.html

 

 

 

 

 

 

 

 

ZINDAGI NA MILEGI DOBARA(2011)

Güzel bir yol hikayesi.Sıcacık arkadaşlıklarla,kişinin kendi içine yolculukla sarmalanmış bir film.Hangover tadında:)Başrollerde Farhan Akhtar,Hrithik Roshan,Abhay Deol ve Katrina Kaif.

İmdb puanı:8,1

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/zindagi-na-milegi-dobara.html

 

 

KARTHIK CALLING KARTHIK(2010)

Bazen nasıl hareket edeceğimizi bilemeyince bir işaret ararız bizi yönlendirmesi için.Bu filmde de bir telefon ile yaşamı bütünüyle değişen Karthik'i izliyoruz.Psikolojik bir film.Başrollerde Farhan Akhtar ve Deepika Podukone.

İmdb puanı:7,0

Filmi izleyebileceğiniz link:http://hintfilmi.net/karthik-calling-karthik-izle.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHAADI KE SIDE EFFECTS(2014)

Evliliği bir erkeğin gözünden anlatan,ilginç tespitleri olan bir film.Bebeklerinin olmasıyla değişen hayatları,bu süreçte yaşadıklarını anlatılıyor.Eğlenceli ve canlı bir film.Başrollerde Farhan Akhtar ve Vidya Balan.

İmdb puanı:5,7

Filmi izleyebileceğiniz link:http://www.bicaps.net/shaadi-ke-side-effects-izle-720p-turkce-altyazili-hd/

3344
0
0
Yorum Yaz